W PULI NAGRÓD 30 000 PLN

Nakręć film na 30­-lecie telewizji Discovery! Opowiedz historię ojca i syna, którzy razem odkrywają siebie i świat. Uczą się go, chcą poznać mechanizmy, które nim rządzą, nawzajem inspirują się do odkrywania. Pokaż 30 lat , w których doświadczenie miesza się ze świeżością spojrzenia, rozsądek z odwagą, wiedza z ciekawością. Pokaż radość płynącą z bycia razem w świecie, który czeka na małe i wielkie odkrycia!
Film ma trwać 60 sekund!

Możesz wziąć udział w konkursie w jednej z kategorii DLA PROFESJONALISTÓW lub DLA AMATORÓW ! Nie możesz w obu!
Decyzję podejmij wgrywając film na swój profil.

Na końcu filmu musisz umieścić planszę (jest w zakładce MATERIAŁY)

DLA PROFESJONALISTÓW:

Dla tych, którzy mają dobre doświadczenia filmowe, czują się mocni w tym co robią. Są gotowi walczyć o większe nagrody i prestiż!
Jeśli to jesteś Ty, wgraj film do katalogu dla profesjonalistów!

DLA AMATORÓW:

Dla tych, którzy chcą się uczyć, startują, robią pierwszy krok. Chcą sprawdzić czy ich wysiłek przyniesie im nie tylko zadowolenie, ale też cenne nagrody.
Jeśli to jesteś Ty, wgraj film do katalogu dla amatorów!Termin nadsyłania filmów: 16 września 2015 roku do północy.
Rozstrzygnięcie konkursu: 24 września 2015 podczas Filmteractive Festival

Czas trwania filmu: do 60 sekund.

Więcej o idei na:
http://www.discoverychannel.pl/programy/30-lecie-discovery-channel/

PARTNERZY

PATRONI

PATRON MEDIALNY

Jerzy Śladkowski
Reżyser. Ukończył Wydział Filologii Klasycznej na Uniwersytecie w Toruniu, a w 1973 roku - Wydział Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Studiując na tym wydziale od 1972 roku pracował w Telewizji Polskiej, najpierw jako reporter, potem - realizator reportaży i filmów dokumentalnych. W 1982 roku opuścił kraj i osiadł w Szwecji, gdzie mieszka i pracuje do dziś. Realizuje filmy dokumentalne dla Telewizji Szwedzkiej i Szwedzkiego Instytutu Filmowego, współpracuje też z telewizjami fińską, duńską i norweską. Od 1993 roku jest też współpracownikiem niemieckiej telewizji publicznej ZDF i satelitarnego programu ARTE. Od wyjazdu z Polski zrealizował ponad 30 filmów dokumentalnych o tematyce społecznej. Członek Europejskiej Akademii Filmowej (EFA).

Jakub Śladkowski
Montażysta, asystent operatora. W 2001 roku rozpoczął naukę montażu jako asystent Agnieszki Bojanowskiej, z którą współpracuje do dziś. W 2002 roku zadebiutował filmem dokumentalnym „Dziewice” w reżyserii Jerzego Śladkowskiego. Specjalizuje się w dokumentach, współpracował przy ponad 50 produkcjach krajowych i zagranicznych jako montażysta, asystent montażysty, Asystent operatora czy współpraca montażowa. Wiele z filmów przy których pracował odniosło sukces na międzynarodowych festiwalach, m.in. „Fabryka wódki” (reż. Jerzy Śladkowski, 2010) czy „Uwikłani” (reż. Lidia Duda, 2012). Od 2009 roku członek Polskiego Stowarzyszenia Montażystów (PSM). Obecnie współpracuje z Bogdanem Dziworskim, Wojtkiem Staroniem i Jerzym Śladkowskim przy 3 niezależnych produkcjach dokumentalnych.

Olgierd Dobrzyński
Olgierd Dobrzyński piastuje funkcję Country Manager Central Europe w Discovery Networks Central & Eastern Europe, Middle East and Africa, będącego częścią Discovery Communications, największego nadawcy płatnych programów na świecie. Od sierpnia 2014 odpowiada także za Eurosport w tym regionie.
Olgierd Dobrzyński dołączył do Discovery w styczniu 2012. Jako Country Manager Central Europe, jest on odpowiedzialny za strategiczne zarządzanie w 4 krajach: Polska, Węgry, Czechy i Słowacja, gdzie nadzoruje opracowywanie i wdrażanie strategii sprzedaży reklamowej oraz strategii dystrybucji kablowej i satelitarnej portfolio 16 kanałów.

 

Richard Pembroke
Head of Channels CEN, Discovery Networks CEEMEA, odpowiedzialny między innymi za marki i treści kanałów: Discovery Channel, Discovery Science, Discovery Historia, Discovery Turbo Xtra, TLC, ID i Animal Planet. Jest związany z Discovery od ponad 15 lat. Wcześniej zajmował m.in. stanowisko Head of Channels na Europę Południową. Ponadto, pracował dla brytyjskiego ITV, SKY, UD studios, NBC Universal i USA Networks. Przez swoje zainteresowanie dokumentalistyką powracał do Discovery aż 3 razy.

Olgierd Cygan
Prowadzeniem działań marketingowych w Internecie zajmuje się od 1996 roku. Główny udziałowiec i Prezes Zarządu agencji interaktywnej Digital One (www.digitalone.pl), w której odpowiedzialny jest przede wszystkim za kluczowe decyzje i właściwy kierunek rozwoju firmy, a także współzałożyciel Digital One BPO (bpo.digitalone.pl), spółki dostarczającej wysokiej jakości usługi produkcji digitalowej dla międzynarodowych marek, funkcjonujących na wielu zagranicznych rynkach . Członek / założyciel fundacji Media Klaster (www.mediaklaster.pl) oraz główny pomysłodawca Filmteractive – międzynarodowego eventu poświęconego innowacyjnym treściom i rozwiązaniom audio / video (www.filmteractive.eu). Wieloletni członek Zarządu Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR (www.sar.org.pl), Arbiter w Komisji Etyki Reklamy (www.radareklamy.pl), w latach 2003 – 2006 był Prezesem Zarządu Interactive Advertising Bureau Polska (www.iabpolska.pl). Ostatnio również współzałożyciel BEEMAA – międzynarodowej organizacji zajmującej się Branded Entertainment, powołanej podczas targów DISCOP 2014 w Istanbule, w Turcji.

Krzysztof Gierat
Filmoznawca, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiował także w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Był współtwórcą i szefem Klubu Sztuki Filmowej Mikro, Festiwalu Kultury Żydowskiej, Centrum Filmowego Graffiti oraz Fundacji Promocji Kina Film Polski. Pełnił również funkcje wiceprezydenta miasta Krakowa i dyrektora Agencji Filmowej Telewizji Polskiej oraz dyrektora generalnego Stowarzyszenia Filmowców Polskich.
Od roku 2000 dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Założyciel i prezes Krakowskiej Fundacji Filmowej, producenta festiwalu i promotora polskich filmów dokumentalnych i krótkometrażowych za granicą. Wykładowca Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego. Juror wielu festiwali filmowych.
Członek Polskiej i Europejskiej Akademii Filmowej.

Jan Okulicz-Kozaryn
Nosiłem jakieś dziwne tytuły - crowdsourcing brand strategist, dyrektor kreatywny (inni dyrektorzy nie są kreatywni, hę?). Ale to nieważne. Cieszę się, że spotkałem na swojej drodze ważnych dla mnie ludzi ( i niektórych tu wymienię, a co): Beata Siwicka, Jacek Bąkowski, Kazimierz Długosz, Barbara Fatyga, Tomoho Umeda, Sławek Wolski, Michał Slezkin. Robię TLUMTLUM ze świetnym zespołem, spotkałem ich gdzieś po drodze, są wyjątkowi. Bardzo się cieszę na nowe spotkania, które oczywiście nastąpią. Najważniejsze są dzieci, kobiety i zwierzęta.

 
Nagrody dla Profesjonalistów:
I miejsce: 10 000 zł
II miejsce: 6000 zł
III miejsce: 4000 zł
2 wyróżnienia: 1000 zł + 1000 zł
Nagrody dla Amatorów:
I miejsce: 4000 zł
II miejsce: 2000 zł
III miejsce: 1000 zł
2 wyróżnienia: 500 zł + 500 zł

I miejsce
Mama
Aleksander Puklo
nagroda 4 000 PLN

II miejsce
Władek i Paweł
Janina Matejuk
nagroda 2 000 PLN

III miejsce
Ojciec i syn
Piotr Zelke
nagroda 1 000 PLN

WYRÓŻNIENIE
Na falach.
Wojciech Dobraszczyk
nagroda 500 PLN

WYRÓŻNIENIE
Modelarz
Łukasz Graczyk
nagroda 500 PLN

I miejsce
Tato i ja. Obaj ciekawi świata.
Dagmara Spolniak
nagroda 10 000 PLN

II miejsce
Wojtek
Bartek Tryzna
nagroda 6 000 PLN

III miejsce
Fotograficzni
Hubert Stojanowski
nagroda 4 000 PLN

WYRÓŻNIENIE
Będziesz ojcem, będziesz wiedział!
Paweł Jóźwiak-Rodan
nagroda 1 000 PLN

WYRÓŻNIENIE
Wyprawa po skarb
Jakub Sampławski
nagroda 1 000 PLN

RYTUAŁ

Duration: 01:04

Legacy

Duration: 01:03

Mały podbój kosmosu

Duration: 00:49

Od czasu, do czasu.

Duration: 00:53

Film konkursowy, ojciec i syn - ciekawi świata

Duration: ----

Wspólna pasja-poznawanie świata.

Duration: 01:01

Tata uczy życia ...

Duration: ----

Jak się to robi?

Duration: ----

Cyjanotypia

Duration: ----

ojciec i syn, zawsze ciekawi, odkrywają razem świat

Duration: 01:01

Gołebie pocztowe - wspólna pasja.

Duration: 01:00

Wspomnienia.

Duration: 01:01

Nasz mały świat

Duration: 01:01

60 sekund

Duration: 01:00

To my

Duration: 00:33

Podróż

Duration: 00:51

Ojciec i syn - wspólna pasja

Duration: 01:02

Simple Story

Duration: 01:00

Mały odkrywca

Duration: 01:00

Ona

Duration: 01:01

Krzysiu i Wilk

Duration: 01:03

Mama

Duration: ----

Władek i Paweł

Duration: 01:04

Ojciec i syn

Duration: 00:57

Na falach.

Duration: 01:01

Modelarz

Duration: 01:01

Tata i ja. Obaj ciekawi życia.

Duration: ----

Cafe Racer

Duration: ----

CO TO JEST?

Duration: ----

Siła sióstr

Duration: ----

Popatrz

Duration: 01:03

Pierwsze odkrycia

Duration: 00:59

Zawsze ciekawi. Ojciec i Syn. Konkurs na 30-lecie Discovery

Duration: 00:41

Sens życia

Duration: 00:50

Duration: 01:01

Może kiedyś

Duration: 01:01

Ostatnie wspomnienia

Duration: 01:00

Duration: 01:00

Kolaż

Duration: 01:01

Następne pokolenie Discovery

Duration: 01:01

Mój tata i jego pasja

Duration: 01:01

dla_taty.rec

Duration: 01:00

Cel w życiu

Duration: 01:01

Tata Jacek i syn Juliusz

Duration: 01:01

Staszek i Franek

Duration: 01:01

zawsze

Duration: 01:12

Jastrzębie

Duration: 01:01

Odkrywanie łączy.

Duration: 01:01

ojciec i syn-owie

Duration: 01:07

Odkryć to co nieznane

Duration: 00:51

Ojciec i syn

Duration: 01:04

Tato i ja. Obaj ciekawi świata.

Duration: 01:03

Wojtek

Duration: 01:04

Fotograficzni

Duration: 01:01

Będziesz ojcem, będziesz wiedział!

Duration: ----

Wyprawa po skarb

Duration: 00:44